Що робити при несприятливих умовах для ківі

Зимово-весінній період 2016-2017 років виявився одним із найбільш несприятливих за останні двадцять років для розвитку та плодоношення рослин ківі. Взимку мінімальна температура в Ужгороді та околицях сягала -27 градусів, але це не вплинуло на розвиток, оскільки рослини були в стані зимового спокою. Приблизно на початку березня сталося значне потепління, що викликало інтенсивний рух соку, який можна було помітити по набряку бруньок та витіканню при мінімальному пошкодженню лози. Проте вже в середині березня та аж до кінця квітня спостерігався різкий перепад температур, зокрема вона коливалася від +20 до -3 градусів. Це призвело до замерзання соку в надземній частині рослин, що спричинило розтріскування стовбуру та відшарування кори, а також загибель бруньок та відмирання тканини рослин, хоча коренева система залишилася живою. Це проявляється в тому, що поруч із надземним пагоном з’являються нові біля кореневої шийки. Тобто рослина таким чином відновлюється, але значно гальмується процес його розвитку та плодоношення.

Як мінімізувати втрати за таких природних катаклізмів?

1. При висаджуванні рослин рекомендуємо обирати місця на присадибній ділянці, максимально захищені від вітру, щоб запобігти різкому коливанню температур.

2. Створити навколо молодої рослини зону захисту, що складається з трьох кілочків, обгорнутих агроволокном. При загрозі поворотних морозів всередину цієї конструкції можна засипати на ризиковий період тирсу, яка потім легко прибирається.

3. В разі наявності дощувальної системи поливу, її включення на період заморозків (вночі, під ранок) також забезпечує захист від поворотних морозів.

Рясних Вам урожаїв!